Skip to main content

mojeID - zdalne potwierdzanie tożsamości

mojeID - bezpieczne narzędzie potwierdzania tożsamości online jest już dostępne w Bankach Spółdzielczych Grupy BPS.

Uruchamiamy usługę mojeID wraz z Profilem Zaufanym, który jest metodą potwierdzania tożsamości w systemach elektronicznej administracji. Skorzystanie z usługi mojeID pozwala na wygodne założenie Profilu Zaufanego oraz uzyskanie łatwego dostępu do usług online, co w praktyce pozwala bez wychodzenia z domu na załatwienie wielu spraw, które do tej pory wymagały fizycznej obecności w punktach obsługi czy urzędach.

Dzięki usłudze mojeID potwierdzenie tożsamości w urzędach czy firmach będzie nie tylko wygodne, ale i bezpieczne. W obecnym czasie kiedy mierzymy się wieloma obostrzeniami związanymi z COVID-19, zwyczajnym brakiem czasu oraz innymi sytuacjami uniemożliwiającymi dotarcie do urzędów, to duże ułatwienie w załatwianiu wielu codziennych spraw.

Czym jest mojeID?

mojeID służy do zdalnego potwierdzania tożsamości. Pozwala na bezpieczną weryfikację Twoich danych za pomocą bankowości internetowej. Zawsze zobaczysz co i komu przekazujesz. Przekazanie danych każdorazowo wymaga Twojej akceptacji. Dzięki mojeID korzystasz wygodnie z usług dostępnych online.

mojeID to rozwiązanie, które bardzo ułatwia życie. Za pomocą kilku kliknięć pozwala w bezpieczny sposób na weryfikację tożsamości, bez konieczności wstawania z kanapy, w zaciszu domu, na dowolnym urządzeniu i w dogodnym czasie.

Możliwości

  • Potwierdzenie tożsamości
  • Logowanie do istniejącego konta
  • Autoryzacja operacji

Korzyści

  • łatwiejszy dostęp - prościej rejestrujesz się i logujesz u dostawców usług
  • bezpieczeństwo - masz poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad przekazywaniem danych dzięki sprawdzonemu standardowi
  • użyteczność - korzystasz z większej liczby usług online lub masz dostęp do paneli uzupełniających usługi tradycyjne
  • potwierdzanie tożsamości w Internecie staje się łatwiej dostępne - szybki i bezpieczny sposób przekazywania wiarygodnych danych (np. imię, nazwisko, PESEL, data urodzenia) na potrzeby zawarcia umowy lub pierwszego logowania

Aktualną listę usług publicznych znajdziesz tutaj: https://obywatel.gov.pl

Informacje na temat Profilu Zaufanego znajdziesz tutaj: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/profil-zaufany

Więcej informacji o usłudze mojeID możesz uzyskać na https://www.mojeid.pl

 

Regulamin usługi mojeID